پنجشنبه 01 فروردین 1398
خدمات شبکه دولت در دفاتر پستی ارائه می شود (کدخبر: 729)
خدمات شبکه دولت در دفاتر پستی ارائه می شود
به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، در جلسه ای که روز جاری با حضور مهندس نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و مهندس ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری تشکیل شد، دو طرف در خصوص اجرائی شدن سیستم اتوماسیون اداری شبکه دولت و ارائه خدمت در دفاتر پستی و خدمات ارتباطی توافق نمودند.
در این جلسه مهندس نعمتی با اشاره به زیرساخت های فناوری موجود در شبکه پستی کشور گفت: طی سال های گذشته تاکنون پست سرمایه گذاری خوبی در زمینه تامین و توسعه زیرساخت های فناوری انجام داده به طوری که هم اکنون از این لحاظ نسبت به بسیاری از سازمان های خدمات رسان کشور جایگاه ممتازی دارد.
وی سپس به خدماتی که بر بستر فناوری اطلاعات و از درگاه پست ارائه می شود گفت: پست ایران در زمینه ارائه خدمات الکترونیکی و ارتقاء سلامت اداری گام های مثبتی برداشته و مردم می توانند از طریق اینترانت یا شبکه داخلی به بسیاری از خدمات بدون مراجعه حضوری دسترسی یابند.
رئیس هیئت مدیره در ادامه افزود: پست با اجرای دو پروژه جی نف و سیماک که از جمله پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی است، در راستای سیاست های دولت الکترونیک حرکت کرده و به عنوان سازمان پیشرو در این حوزه عمل نموده است.
در ادامه مهندس ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری ضمن استقبال از خدمات الکترونیکی پست گفت: پست به لحاظ ارائه سرویس های الکترونیکی در سطح بسیار خوبی قرار دارد که نیاز به معرفی دارد.
وی در خصوص عملیاتی شدن سیستم اتوماسیون اداری دولت در دفاتر پستی نیز گفت: با توجه به اعلام آمادگی پست در زمینه زیرساخت های فناوری، از این پس نامه های اداری می تواند به صورت سیستماتیک رهگیری و فرستنده و گیرنده از وضعیت نامه اطلاع یابند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری سپس به ظرفیت های موجود در پست اشاره کرد و اظهار داشت: سامانه هایی نظیر EPOST و ایمیل پستی می تواند در دسترسی مردم به خدمات دولت تحول ایجاد کند.
در این جلسه معاونین فناوری و فنی و بازرگانی مدیرعامل و همچنین چند تن از مدیران حوزه فناوری اطلاعات ریاست جمهوری در خصوص همکاری های بیشتر مطالبی بیان کردند.
   1397/3/30 07:40        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )