پنجشنبه 01 فروردین 1398
نمایشگاه الکامپ و فناوری های نوین بوشهر 96 هفتمین دوره (کدخبر: 702)
نمایشگاه الکامپ و فناوری های نوین بوشهر 96 هفتمین دوره
شرکت‌های دانش بنیان استان‌های مختلف کشور توانمندی خود را در حوزه الکترونیک درهفتمین دوره نمایشگاه تخصصی الکامپ در بوشهر ارائه کردند.
مدیر نمایشگاه بین‌المللی بوشهر در آئین افتتاح هفتمین نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه در این نمایشگاه توانمندی فناوری نوین ارائه شده است اظهار داشت: این نمایشگاه فرصت مناسبی را برای ارائه آخرین دستاوردهای حوزه الکترونیک و فناوری های نوین به صورت تخصصی فراهم کرده است.
مهرداد ابراهیمی با بیان اینکه در این نمایشگاه شرکت‌های و دستگاه‌های دولتی مختلف دست‌آوردهای خود را ارئه کرده‌اند گفت: این نمایشگاه برای ارائه محصولات فناورانه برپا شده که نقش مهمی در معرفی توانمندی متخصصان این حوزه دارد.
استاندار بوشهر نیز در آیین افتتاح این نمایشگاه با اشاره به اینکه فناوری آی.تی از بخش‌های اشتغال‌زا است افزود: این بخش در استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ارزشمندی است که می‌تواند در ایجاد اشتغال و طرح‌های کارآفرینی موثر باشد.
عبدالکریم گراوند با اشاره به میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در پارس جنوبی افزود: افزون بر 130 میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی این منطقه صورت گرفته که اشتغال‌زایی 70 هزار نفری را به دنبال داشته است.
وی با بیان اینکه حوزه فناوری و طرح‌های دانش بنیان می‌توانند اشتغال‌زایی قابل توجهی را ایجاد کنند خاطر نشان کرد:  اکنون در جهان باپدیده فناوری نوین مواجه هستیم که باید همسو و همراه با فناوری‌ها و طرح‌های نوین حرکت کنیم.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه انرژی خورشیدی یکی از دانش‌های  نوین گفت: انرژی خورشیدی بعنوان دانش جدید حوزه انرژی می‌‌تواند انرژی‌های فسیلی را از مدار خارج و جایگزین آن شود.
گراوند با اشاره به اینکه در استان بوشهر متقاضیان زیادی برای  اجرای طرح‌های انرژی خورشیدی اعلام آمادگی کردند تصریح کرد: انرژی خورشیدی در عرصه تولید دانش بنیان نقش مهمی دارد که استان بوشهر در این عرصه می‌تواند نقش آفرینی کند.
وی با  تاکید بر توجه به بازیافت زباله افزود:زباله‌های شهری که تهدیدی برای زندگی بشر است  بازیافت آن از طریق فناوری‌های نو نقش مهمی در بهبود این عرصه دارد.
گراوند با اشاره به هفتمین نمایشگاه کامیپوتر و فناوری های نوین بوشهر گفت: این نمایشگاه در معرفی توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و فناوری اطلاعات نقش به‌سزایی داشته و تولیدات آن  نشان از خلاقیت و توانایی جوانان در این حوزه است.
تاریخ شروع:
سه شنبه 96/11/03 (01/23/2018)
تاریخ پایان:
جمعه 96/11/06 (01/26/2018)

منبع: خبرگزاری تسنیم

 
   1396/11/2 12:20        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )