دوشنبه 27 آذر 1396
دانشکده مخابرات به عضویت آکادمیک اتحادیه جهانی مخابرات درآمد
دانشکده مخابرات به عضویت آکادمیک اتحادیه جهانی مخابرات درآمد
محمود واعظی در حاشیه‌ بازدید از کارگاه تخصصی اینترنت اشیاء که با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) به مدت ۴ روز به میزبانی ایران برگزار شد، میزبانی دوره‌های ITU در ایران را برای منطقه خاورمیانه حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در دانشکده پست و مخابرات با نظارت و هماهنگیITU، برای کشور و منطقه بسیار قابل توجه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر طرح برگزاری کارگاه تخصصی اینترنت اشیاء توسط دانشکده مخابرات در شورای فنی وزارت ارتباطات گفت: برنامه‌ریزی بسیار خوبی در حوزه‌های آموزش پست و مخابرات این دانشکده انجام شده است و از سوی دیگر به موضوع آموزش مهارت در این حوزه توجه می شود.
وی بر لزوم ارتباط فعال دانشکده مخابرات (وابسته به وزارت ارتباطات) با سازمان‌های بین المللی تاکید کرد و گفت: دانشکده مخابرات به عضویت آکادمیک ITU در آمده است که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.
واعظی با بیان اینکه هدفگذاری خوبی برای حضور ایران در محافل بین المللی و استفاده از اساتید مجرب در این حوزه صورت گرفته است، اظهار امیدواری کرد که این روند در بکارگیری جوانان علاقه مند به حوزه مخابرات و ارتباطات و نیز جذب فارغ التحصیلان بیانجامد.
وزیر ارتباطات همچنین از ساخت تجهیزات و کیت‌های آموزشی تحت نظر دانشکده‌ پست و مخابرات خبر داد که با نمونه‌های خارجی از نظر قیمت و کیفیت قابل مقایسه است و در مرحله تایید قرار دارد.
منبع: خبرگزاری مهر
   1396/4/20 09:36        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :